Ринок ремонтів в першому кварталі 2022 року

Повномасштабна війна вплинула на всіх нас. Проте якщо в деяких нішах повномасштабна війна тільки примножила прибутки (логістика та транспортні послуги, товари першої необхідності), то в нішах будівництва і ремонтів прибутки сильно падають. Звісно ж, не тільки тому що попит покупців впав, а в деяких містах і зійшов на нуль, але теж через здорожчання матеріалів та інструментів. Найбільше ці зміни зачепили майстрів, які працюють самі на себе та по рекомендаціях - 70% з них відзначає при особистому спілкуванні, що кількість замовлень сильно впала, в порівнянні до минулого року.


Щоб зрозуміти та оцифрувати реальний вигляд ринку зараз, Локальний Клієнт провів дослідження в популярних соцмережах. Згідно проведеного дослідження на вибірці 613 респондентів в facebook та instagram, зробила декілька діаграм. До них ж буду дописувати висновки. Поїхали!


З ким працюють майстри, звідки беруть замовлення та як потрапили в цю сферу: загальна структура

Вам зручніше працювати самостійно чи в бригаді?

З 613 майстрів, які заповнили анкету: 103 майстри працюють в бригаді, 289 - в парі, 225 - самостійно.

Самостійно в більшості працюють сантехніки, електрики, проте багато майстрів зазначило що займаються всіма внутрішніми роботами, під ключ. Також багато майстрів що працюють самостійно зазначили, що вони надають малярні послуги, та працюють з гіпсокартоном.

Якщо стикувати цю інформацію з ситуацією з матеріалами зараз - стає зле, звісно. Гіпсокартоновий завод розбомбили, багато ланцюгів доставок зараз розвалені з інших причин. Так, наприклад, практично 90% відсотків скла доставлялось з росії і білорусі. І якщо майстрів які працюють з внутрішніми роботами скло мало цікавить - то майстри, які будуть приватні будинки не будуть раді. Пора шукати нові технології будівництва, або ж домовлятись з іншими виробниками напряму.


В парі в більшості працюють під ключ - всі зовнішні та внутрішні роботи. Тут більше спостерігається саме надання послуги від проєкту і до здачі, на приватних та промислових об’єктах. Виглядає так, ніби в цих майстрів крутяться реальні гроші, враховуючи який обсяг послуг вони покривають. Але, якщо дивитись на що скаржаться в цій категорії - то зачасту на малу кількість замовлень та відсутність постійної роботи. Є ідеї, звідки ця проблема? Поділіться нею в коментарях!


Майстри які зазначили “працюю в бригаді” вказують, що працюють з бетонуванням та муруванням різних об’єктів. Тут частіше вказуються саме роботи з будівництва, та супутні послуги - фасади, кровлі, демонтаж та і подальші роботи з ремонту.


Ви співпрацюєте з прорабами або посередниками?

Не співпрацюють з посередниками або прорабами взагалі 116 майстрів. Більшість з них зазначили що отримують замовлення з рекомендацій - аж 83 майстри. Так би мабуть хотілося всім, адже більшість з цих майстрів зазначають що їм нічого не бракує і що все добре. Також, більшість з цих майстрів зазначають що працюють в парі або самостійно - тобто виходить, що модель самозабезпечення замовленнями не дуже підходить для розширення команди. Це підтверджує і послуги, які надають майстри з цієї групи - електрики, сантехніки, плиточники і муляри в більшості.


169 майстрів зазначили, що перестали співпрацювати з посередниками і прорабами. Тут в основному залучають замовлення з рекомендацій - 130 майстрів. В цій групі частіше зазначають що працюють в бригаді, і частіше ніж в попередній групі зазначають що їх не влаштовує наявний зараз обсяг заявок, або ж обсяг робіт на ремонті. Ті ж що залучають замовлення системно - не через рекомендації - теж зазначають що бракує клієнтської бази. Мені особисто збоку здається, що якщо бракує замовлень - не варто відмовлятись від додаткового методу залучення клієнтів, через посередників чи прорабів. Деякі люди з якими я змогла поспілкуватись, дуже розмито говорять що багато обману з посередниками, проте ніхто так і не зміг описати проблему конкретно. Буду вдячна, якщо зможете описати ці випадки обману в вас!


61 майстер зазначив, що почав співпрацювати з посередниками і прорабами. 27 майстрів тут зазначають, що їм нічого не бракує або що все добре. Проте частина майстрів, які рекламуються самостійно, зазначили що їм бракує клієнтів і вміння рекламуватись. Локальний Клієнт надає клієнтів в потрібному обсягу, і надає необхідну інформацію для підвищення продаж та збільшення середнього чеку.


Аж 271 майстер зазначив, що працює з прорабами та посередниками. Це 44% від загальної кількості респондентів. В цій групі, як і в попередніх, дуже часто зазначають що бракує клієнтів та реклами. Проте ця група абсолютний рекордсмен серед задоволених людей - більше 90 респондентів зазначили, що їм нічого не бракує і що все окей. Вперше в цій групі побачила, що людям бракує часу. Таким - респект! Всім би нам бракувало часу в ці буремні часи.


З якими основними проблемами ви стикаєтесь в роботі?

Більшість майстрів (367 анкет) зазначили, що їх основна проблема - пошук клієнтів і наявність стабільних заявок на ремонт. Оцінюють цю проблему на 4,93 бали з 10.


Для 63 майстрів “складно донести необхідність тих чи інших робіт, обґрунтувати вартість для клієнта” болить найбільше - в середньому на 4,26 бали з 10.


Ще для 61 майстра основна проблема це низька якість заявок - клієнт "наразі просто цікавиться". Вони її оцінили в середньому на 4,39/10.


45 майстрів вважають, що втрачають більшу частину свого заробітку на проблемі організації роботи - навала заявок в один момент, і довгі простої в подальшому. 4,71/10.


Для 33 майстрів, які заповнили анкету, основною проблемою є низький чек замовлення - середня оцінка 4,69/10.


Відсутність контактів інших майстрів, які можуть взяти на себе частину профільних робіт вважає проблемою 26 майстрів, і оцінили її в середньому на 4,07/10.


Для 22 майстрів найбільша проблема це розрахунок з клієнтом - складно отримати компенсацію за послуги. Таких майстрів небагато, але в середньому вони оцінюють цю проблему вище, ніж інші - аж на 5/10.


Кожну з цих проблем вирішує сервіс Локальний Клієнт:

  1. Ми запускаємо майстрів по черзі, для того щоб запезпечити майстрів які вже співпрацюють з нами тою кількістю заявок на їх послуги, яка їх влаштує.
  2. Ми самостійно спілкуємось з клієнтами і надаємо всю інформацію по необхідному пакету послуг. Також, ми надаємо всі необхідні матеріали для майстрів, щоб ви могли почуватися впевнено при розмові з клієнтом.
  3. Майстри на нашому сервісі спілкуються тільки з тими клієнтами, які вже готові купити - ті клієнти які просто цікавляться, спілкуються тільки з нами.
  4. Ми організовуємо вашу роботу - не тільки надаючи вам заявки, але і надаючи прозорий лист з заявками в роботі, щоб ви розуміли на коли розписувати подальших клієнтів.
  5. Низький чек замовлення - не є проблемою наших майстрів в принципі. Ми постійно досліджуємо ринок, і робимо все, щоб конкурувати не по цінах. Це дозволяє нашим майстрам завжди отримувати справедливу компенсацію за свою роботу.
  6. Вам не потрібно шукати контакти інших майстрів - адже вони є у нас. Команда підтримки завжди на зв’язку, та надасть необхідні матеріали.
  7. Розрахунок з клієнтом не буде проблемою - ми надаємо шаблони договорів для наших майстрів, а при потребі залучаємо юриста до вирішення питання оплати.

Реєструйтесь, та подавайте заявку на участь в програмі “Локальний Майстер”. А поки будете очікувати на одобрення - можете користуватись функціоналом сервісу. Там є можливість підрахунку та надсилання кошторису для клієнту, є зріз по середніх цінах на ринку.